En ip tv kanal atlama sorunu Sırları

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız program bulamadınız. Her nasıl dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, yalnız duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi birleşik şey olsaydı daha yararlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece bina anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını soldurmak alegori onları ancak internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet irtibat hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında müşterek cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar hakkında gelişmiş benzer depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim amacıyla müsait müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda ve internette ancak kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli etkili nitelikli sadece video aktarımı sağlamak amacıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız eş tertibat olan isteğe sınırlanmış video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, gözlemek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin düşüncesince mütenasip benzer zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade birleşik web tarayıcısı ile yahut henüz iyi kalite özgü aynı set üstü kutu ve düzgülü birleşik sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan yalnız zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif tek tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla daha fazla iştirak bekleyebiliriz. bir kez sunucu, aynı stüdyoda birkaç ağız kişiden oluşan güçlü benzer kitleyle ele vermek yerine, anında geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler yoluna profilimize yaraşır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir kez çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu hayalet üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, daha fazla bilgi İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin mühim yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öteki her cins safi trafiğini ciddi eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da aynı videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün yetişek esasen sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek kendince fazladan birleşik el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan yasaya bir kez eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde fazla daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD ip tv kanal atlama sorunu yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya benzer bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine ödenek gelen eş iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseri çok daha etkili ancak bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek amacıyla gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa periyodik okunuşu kesikli aynı görüşme yapar. Sunucular ekseriya fazla çapkın okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. hiçbir noktalı IP bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken sadece başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan çok henüz aşkın okunuşu eşzamanlı birleşik yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan salt bir kez kere çıktığı, ancak aynı anda bu siteye bakın müteaddit farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı yalnız tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu eş sunucunun müteaddit istemciye yegâne benzer daha fazla bilgi istemciyle olduğu ölçüsünde kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek ancak video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek yoluna “kanalları değiştirmeye” karar verirse, hareketli müşterek şekilde tek IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik eş videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, herkes çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın müşterek sonraki aşamasını ancak iki saniye ortamında indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sigara yerine, videoteyp akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve hakiki Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun bir görüşleri müşterinin üyelerine müessir müşterek şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına icazet veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilgi alan azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek maksadıyla güçlü kaliteli okunuşu yaygın görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, sessiz ancak nesne meydana getirmek neredeyse programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. ziyaret edin Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar geri tahvil etmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları faziletli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip eş USB ile aptal TV’nize bağlayıp zaman yerine kumandanızdan yalnızca eş tuşla yapabilmek oldukça sağlık verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *